Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

No Comments
lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest często rezultatem przypuszczeń i podejrzeń każdej przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo spotnienie okresu nie jest jednak tylko jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Lekarze ginekolodzy wykonują też badania ,które umożliwiają potwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła mamusia chce dowiedzieć się ciąży możliwie jak najszybciej. Natomiast takim pierwszym sygnałem poczęcia jest często spóźniająca się miesiączka. O ciąży można dowiedzieć się nie wcześniej niż miesiąc po zapłodnieniu. I dopiero wtedy zaleca się wykonywanie testów ciążowych. W innym razie mogą one nie pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednak chcemy dowiedzieć się o poczęciu wcześniej, możemy wybrać się na wizytę do ginekologa. Ten może zlecić badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon jest wydzielany już 48h od zapłodnienia.

Niska wartość hCG oznacza, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. W przypadku jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z ciążą zaśniadową – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Zanim ginekolog otrzyma wyniki badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami zapłodnienia może być rozpulchnienie pochwy oraz dodatkowo zasinienie oraz rozpulchnienie szyjki macicy. Może wykonać też dopochwowe badanie USG. Poprzez takie badanie można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to zostanie wyznaczony termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments