Po co stomatolog zatruwa zęba?

No Comments
W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

Procedura zatrucia zęba była do niedawna przeważnie wykonywana podczas leczenia kanałowego. Obecnie zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest konieczne do wykonania endodoncji. W momencie kiedy zakażony nerw jest źródłem bólu, dentysta otwiera komorę zęba oraz przeprowadza dewitalizację, czyli potocznie zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory sprawia ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb należy zatruć, by pacjent nie czuł bólu podczas oczyszczania kanału. W sytuacji, gdy nerw naszego zęba jest już martwy, zatrucie jednak nie jest konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się podczas oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent cały czas czuje ból. Jeżeli znieczulenie nie przynosi należytych wyników do zęba wprowadza się trutkę. Takie zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent z jakichś względów obawia się tradycyjnego znieczulenia. Bardzo często wybiera się tą metodę uśmierzenia bólu u dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba stosowany jest paraformaldehyd. Jest to toksyczna substancja i nieprzyjazna dla ludzkiego organizmu. W przypadku poprawnie wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na inne części ciała. Natomiast w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach oraz mózgu. Zwłaszcza niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutką wydostanie się z wnętrza zęba oraz przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments