W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

No Comments
lekarz, ginekolog, ciąża, zdrowie

Z chwilą, kiedy kobieta potwierdzi u lekarza ginekologa swoją ciąże, ma możliwość wejść pod jego opiekę. Nadzorowanie przebiegu ciąży daje bezpieczeństwo mamie oraz dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza u kobiet ciążę?

Im szybciej znajdziesz się pod opieką lekarza ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Dlatego, jeśli podejrzewasz u siebie ciąże nie powinnaś zwlekać z wizytą u lekarza. Po potwierdzeniu ciąży – przez USG – ginekolog kieruje pacjentkę na dodatkowe badania. Wśród takich badań znajdują się:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć konflikt serologiczny,
* morfologia krwi oraz badanie moczu,
* stężenie cukru we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* badanie cytologiczne,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV oraz HCV,
* oznaczenie czynnika WR.

W pierwszym trymestrze ciąży istotne są systematyczne wizyty u lekarza oraz wszystkie badania, które pozwalają sprawdzić, czy aby na pewno zarodek rozwija się prawidłowo. Wśród tych badań, które przyszła mama musi obowiązkowo wykonać są:
* badanie krwi,
* badanie moczu,
* cytologia oraz badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po 20 tygodniu ciąży trzeba przeprowadzić testy na cukrzycę ciążową, która jeśli jest nieleczona prowadzić może do uszkodzeń płodu. W sytuacji kiedy zostanie ona stwierdzona matka obowiązkowo musi być pod opieką lekarza ginekologa oraz diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży przyszła mama powinna dodatkowo wykonać badanie KTG. Przed planowanym terminem porodu wykonuje się również badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży matka otrzymać może skierowanie od lekarza do pozostania w szpitalu do czasu porodu.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments