Leczenie trądziku Gryfino

Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Trądzik kojarzony jest z chorobą dotykającą młodych ludzi idących w moment dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej stanowi on tematem nastolatków, przecież w moc przypadkach nic nie znika samoistnie, a z okresem stan cery jedynie się pogarsza. Nie wolno lekceważyć zmian trądzikowych – warto i dowiedzieć się, jak dbać o skórę, by odzyskała młody wygląd.

Leczenie trądziku Szczecinek

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wynika z złej pielęgnacji. Przedstawia się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale zasada jest taka, iż w ten droga można jedynie pogorszyć stan swojej postaci i zaognić stan zapalny. Jak zatem odpowiednio dbać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Dużo kobiet do obmywania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego gatunku produkty nic nie ułatwią nam skorzystać z trądzikiem, a wręcz przeciwnie – mogą go jeszcze nasilić. Co będzie zatem skuteczniejszym rozwiązaniem? Przede wszystkim łagodne artykuły do czyszczenia – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić delikatny produkt Nanili Professional z młodą herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w rozwoju dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, żeby w kosmetyku nie dostawał się alkohol, bo pewnie on podrażnić i wysuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co stanowi ważne szczególnie w sukcesu cer mieszanych i pełnych. Jeśli skóra jest dodatkowo wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak każda, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. A w sukcesu aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, ponieważ mogą podrażnić skórę, a i roznieść stan zapalny na pełną twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto i przemyśleć wybranie się na brak z zastosowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie jest w swojej możliwości marka Nanili Professional. Wyniki tego gatunku działają intensywnie, przynosząc niesamowite efekty. Kwasy mogą istnieć zawsze traktowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co mówią niektórzy, wystawianie osobie na zajęcie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej kształtu, ale już na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Znacznie tak to zaopatrzyć się w krem z filtrem UV i podawać go codziennie przed wyjściem z domu.

Źródło produktu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Szczecinek