Poczta kurier Żarów zamów online

Z powodu rosnącego rytmu życia i dużej popularności zakupów przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi zachęcają nas małymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Przemków może być dziecinnie proste i naprawdę może ułatwić nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Przemków

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to takie o niewielkich wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas i swoje nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka elementów, najpierw trzeba zrobić zlecenie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wytycznymi a następnie zaczekać aż Poczta kurier Przemków zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać naszą paczkę już w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Najczęściej termin dostarczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Gdy jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków każdego miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Poza tym mamy wtedy możliwość dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy nadawaniu takiej ilości pakunków z pewnością zauważymy również korzyść z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost spod naszego domu. zawiezienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu i wymagało od nas wysiłku, szczególnie kiedypaczki dużo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych będzie niższa niż opłata za każdą z nich oddzielnie. Dlatego gdy musimy nadawać duże ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, jeśli pakunek który potrzebujemy przesłać zajmuje bardzo dużo miejsca i dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od wysłania zwykłej przesyłki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować pakunek a, także umożliwić kurierowi odebranie. Z uwagi na gabaryty przesyłki powinniśmy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania palety.

Należy pamiętać, że kalkulując wysokość przesyłki i masę powinniśmy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta waży około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą mogły zmienić swoją masę pod wpływem wilgotności, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do granicznej wagi przesyłki. Dobierając paletę na której nadamy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stanowić wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ucierpieć. Gdy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania odnośnie rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Przemków dba żeby wszystkie paczki były przenoszone z troską, jednak warto pamiętać, że w trakcie transportu nasza paczka może się obracać albo zostać zgnieciona przez pozostałe paczki.

Inną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Przemków odbierając paczkę potrzebuje również ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. Tym samym wydłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym warto myśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych korzystających z oferty Poczta kurier Przemków .

Zobacz również poczta Kurier